Zawartość platyny w reaktorach katalitycznych

Zawartość platyny w reaktorach katalitycznych
Platyna to pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych w układzie okresowym. To metal szlachetny wykorzystywany w wytwarzaniu biżuterii, tworzeniu tygli laboratoryjnych, a także w medycynie i stomatologii. Jednym z najczęściej spotykanych sposobów użycia platyny są katalizatory samochodowe.
Katalizatory (pełna nazwa to reaktory katalityczne) posiadają umieszczoną wewnątrz platynę, która przekształca szkodliwe substancje chemiczne w mniej szkodliwe dla środowiska substancje i spaliny emitowane do atmosfery. Zawartość platyny w katalizatorze uzależniona jest od kilku czynników. Wiodącym czynnikiem jest wielkość samochodu – im większy samochód, tym większy katalizator, a tym samym większa zawartość platyny. Zawartość platyny uzależniona jest również od marki samochodu, a także od stopnia zużycia samego katalizatora. Warto pamiętać o tym, jak dużą wartość ma katalizator, ponieważ możemy zarobić na nim nawet 100-200 zł! To spora kwota, którą będziemy mogli przeznaczyć na własne przyjemności. Wiele osób do tej pory nie zdaje sobie sprawy, jak wartościowy może być katalizator i zostawia go przy okazji wymiany np. w warsztacie samochodowym, nie wiedząc, że wyświadczają właścicielowi ogromną przysługę. Rozglądnij się dokładnie po swoim domu, a z pewnością znajdziesz jeszcze inne niepotrzebne i zajmujące miejsce przedmioty, które będziesz mógł oddać do skupu.

POLECANE FIRMY

Co daje montaż splittera w samochodzie

Co daje montaż splittera w samochodzie

Splittery - jedne z najciekawszych części samochodowego tuningu optycznego. Najciekawsze, bo istnieje wiele ich rodzajów i mogą być montowane zarówno w przedniej, jak i tylnej części samochodu. Tego typu produkty będą rewelacyjnym
Meble wypoczynkowe skórzane

Meble wypoczynkowe skórzane

Meble skórzane posiadają wiele zalet. Po pierwsze są one wygodne w codziennym użytkowaniu. Skóra to materiał, który nie niszczy się tak szybko jak wiele tkanin i pozwala on na długie lata użytkowania mebli. Jest on barwiony n
Wiata drewniana

Wiata drewniana

Nie podobają Ci się żadne meble ogrodowe w sklepie ? Stwórz swoją niepowtarzalną wiatę.
Donice dębowe

Donice dębowe

Drewno kojarzy się nam z klasyką oraz elegancją. Wszystko co drewniane jest bardziej naturalne oraz przytulne. Jeżeli również lubisz wszystkie rzeczy, które wykonane są z drewna, zamiast plastiku, czy tworzyw sztucznych.