Zastosowanie spoilerów samochodowych

Zastosowanie spoilerów samochodowych
Stosowanie nowoczesnych części tuningu optycznego jest w naszym kraju coraz popularniejsze. Trend ten jest dość dobrze widoczny i to nie tylko wśród posiadaczy typowo sportowych samochodów. Dzięki wprowadzeniu zupełnie nowych wzorów spoilerów, dokładek czy splitterów, każdy z klientów znajdzie części odpowiednie dla siebie i swojego samochodu.

Czasy, kiedy tuning optyczny kojarzył się głównie z masywnymi produktami o mało aerodynamicznych formach, minęły dawno temu i bezpowrotnie. Nowoczesne elementy wyposażenia tuningowego mają zupełnie inne formy, są lekkie i mogą przyczyniać się do polepszenia aerodynamiki pojazdu. Co więcej, nowoczesne produkty tuningowe stanowią dość subtelne akcenty, które pozytywnie wpłyną na ogólną estetykę pojazdu.

Na początek uściślijmy terminologię. Wśród części tuningu optycznego znajdują się nie tylko spoilery - spoiler Infinity. Wiele osób uogólnia nazewnictwo, każdy produkt nazywając spoilerem Jednak w rzeczywistości każdy z nich nosi zupełnie inną nazwę. I tak dokładka pod zderzak przedni jest splitterem, dokładki tylne dzielą się na splittery środkowe i boczne lub dyfuzory, pod progami bocznymi mamy dokładki progów, a spoilerami można określić wszystkie elementy przeznaczone do montażu na drzwiach bagażnika bądź dachu. Oczywiście, nazwanie splittera przedniego nie jest błędem i takich określeń często używają miłośnicy motoryzacji.

Każdy ze wspomnianych produktów pełni funkcje estetyczne. Splittery (przednie i tylne) oraz dokładki progów wizualnie obniżają wysokość nadwozia, dzięki czemu samochód w nie wyposażony wygląda bardziej sportowo i nowocześnie. Produktami mającymi realny wpływ na polepszenie aerodynamiki są spoilery tylne oraz splittery pod zderzak przedni. Za sprawą spoilera powietrze spływające z dachu będzie wywierać większy nacisk na tylną oś, w efekcie czego poprawi się przyczepność samochodu. W przypadku splittera przedniego, jego montaż powoduje zwiększenie siły nacisku na przednią oś, jakie zacznie wywierać powietrze przepływające pod zderzakiem w trakcie jazdy. W rezultacie wyraźnie poprawia się przyczepność i stabilność. Dla obu wspomnianych produktów poprawa aerodynamiki odczuwalna jest zwłaszcza podczas przejazdów z większą prędkością.

Warto mieć na uwadze, że z pomocą nowoczesnych spoilerów można samodzielnie dokonać spersonalizowanego tuningu optycznego. Wiele z dostępnych na rynku produktów występuje w rozmaitych wersjach wykończenia czy kolorach, dzięki czemu każdy ma możliwość dowolnej stylizacji swojego samochodu. Wielu producentów oferuje do swoich wyrobów także kolorowe taśmy ozdobne, dodatkowo podkreślające wyposażenie.

Jeśli szukasz naprawdę nowoczesnych, wytrzymałych i estetycznych części tuningu optycznego, powinieneś zapoznać się z ofertą polskiej marki Maxton Design. Producent oferuje produkty dedykowane instalacji w samochodach wielu marek i jest jednym z najbardziej konkurencyjnych na rynku w Europie.

POLECANE FIRMY

Z czego powinny być wykonane elementy tuningowe?

Z czego powinny być wykonane elementy tuningowe?

Montaż odpowiednich części tuningu optycznego - zderzak tuning ,to doskonały sposób nie tylko na odświeżenie wyglądu samochodu, ale też na poprawę jego aerodynamiki. Jednak aby efekt ten uzyskać, należy dobrze przemyśleć kw
Zastosowanie spoilerów samochodowych

Zastosowanie spoilerów samochodowych

Stosowanie nowoczesnych części tuningu optycznego jest w naszym kraju coraz popularniejsze. Trend ten jest dość dobrze widoczny i to nie tylko wśród posiadaczy typowo sportowych samochodów. Dzięki wprowadzeniu zupełnie nowych wzor&o
Co daje montaż splittera w samochodzie

Co daje montaż splittera w samochodzie

Splittery - jedne z najciekawszych części samochodowego tuningu optycznego. Najciekawsze, bo istnieje wiele ich rodzajów i mogą być montowane zarówno w przedniej, jak i tylnej części samochodu. Tego typu produkty będą rewelacyjnym
Meble wypoczynkowe skórzane

Meble wypoczynkowe skórzane

Meble skórzane posiadają wiele zalet. Po pierwsze są one wygodne w codziennym użytkowaniu. Skóra to materiał, który nie niszczy się tak szybko jak wiele tkanin i pozwala on na długie lata użytkowania mebli. Jest on barwiony n