Zastosowanie spoilerów samochodowych

Zastosowanie spoilerów samochodowych
Stosowanie nowoczesnych części tuningu optycznego jest w naszym kraju coraz popularniejsze. Trend ten jest dość dobrze widoczny i to nie tylko wśród posiadaczy typowo sportowych samochodów. Dzięki wprowadzeniu zupełnie nowych wzorów spoilerów, dokładek czy splitterów, każdy z klientów znajdzie części odpowiednie dla siebie i swojego samochodu.

Czasy, kiedy tuning optyczny kojarzył się głównie z masywnymi produktami o mało aerodynamicznych formach, minęły dawno temu i bezpowrotnie. Nowoczesne elementy wyposażenia tuningowego mają zupełnie inne formy, są lekkie i mogą przyczyniać się do polepszenia aerodynamiki pojazdu. Co więcej, nowoczesne produkty tuningowe stanowią dość subtelne akcenty, które pozytywnie wpłyną na ogólną estetykę pojazdu.

Na początek uściślijmy terminologię. Wśród części tuningu optycznego znajdują się nie tylko spoilery - spoiler Infinity. Wiele osób uogólnia nazewnictwo, każdy produkt nazywając spoilerem Jednak w rzeczywistości każdy z nich nosi zupełnie inną nazwę. I tak dokładka pod zderzak przedni jest splitterem, dokładki tylne dzielą się na splittery środkowe i boczne lub dyfuzory, pod progami bocznymi mamy dokładki progów, a spoilerami można określić wszystkie elementy przeznaczone do montażu na drzwiach bagażnika bądź dachu. Oczywiście, nazwanie splittera przedniego nie jest błędem i takich określeń często używają miłośnicy motoryzacji.

Każdy ze wspomnianych produktów pełni funkcje estetyczne. Splittery (przednie i tylne) oraz dokładki progów wizualnie obniżają wysokość nadwozia, dzięki czemu samochód w nie wyposażony wygląda bardziej sportowo i nowocześnie. Produktami mającymi realny wpływ na polepszenie aerodynamiki są spoilery tylne oraz splittery pod zderzak przedni. Za sprawą spoilera powietrze spływające z dachu będzie wywierać większy nacisk na tylną oś, w efekcie czego poprawi się przyczepność samochodu. W przypadku splittera przedniego, jego montaż powoduje zwiększenie siły nacisku na przednią oś, jakie zacznie wywierać powietrze przepływające pod zderzakiem w trakcie jazdy. W rezultacie wyraźnie poprawia się przyczepność i stabilność. Dla obu wspomnianych produktów poprawa aerodynamiki odczuwalna jest zwłaszcza podczas przejazdów z większą prędkością.

Warto mieć na uwadze, że z pomocą nowoczesnych spoilerów można samodzielnie dokonać spersonalizowanego tuningu optycznego. Wiele z dostępnych na rynku produktów występuje w rozmaitych wersjach wykończenia czy kolorach, dzięki czemu każdy ma możliwość dowolnej stylizacji swojego samochodu. Wielu producentów oferuje do swoich wyrobów także kolorowe taśmy ozdobne, dodatkowo podkreślające wyposażenie.

Jeśli szukasz naprawdę nowoczesnych, wytrzymałych i estetycznych części tuningu optycznego, powinieneś zapoznać się z ofertą polskiej marki Maxton Design. Producent oferuje produkty dedykowane instalacji w samochodach wielu marek i jest jednym z najbardziej konkurencyjnych na rynku w Europie.

POLECANE FIRMY

pożyczki dla spółki z o.o. podkarpacie

Od czego zacząć tuning auta

Od czego zacząć tuning auta

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego pojazd nie tylko był szybki i niezawodny, ale również, aby prezentował się sportowo, estetycznie i nowocześnie. W takim momencie zaczynamy myśleć o tuningu naszego samochodu. Od czego zacząć t
Certyfikat TUV MATERIALGUTACHTEN - co to jest?

Certyfikat TUV MATERIALGUTACHTEN - co to jest?

Certyfikat TUV przyznawany jest przez niemiecką firmę TUV Rheinland Group, która obecnie jest jednym z wiodących dostawców związanych z usługami kontrolnymi na świecie. Wykwalifikowani eksperci wspomnianej firmy działają w centrach
Zastosowanie włókna szklanego w motoryzacji

Zastosowanie włókna szklanego w motoryzacji

Motoryzacja jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Każdego dnia producenci wypuszczają na rynek kolejne produkty, tworzone z coraz nowszych i coraz bardziej wytrzymałych materiałów. Jednym z najczęściej stosowa
Co powinieneś wiedzieć o tuningu optycznym

Co powinieneś wiedzieć o tuningu optycznym

Tuning optyczny samochodu zawsze przyciąga uwagę - zarówno innych kierowców, jak i policji. Nic dziwnego, są takie modyfikacje, na które polskie prawo po prostu nie zezwala. Dlatego jeśli planujesz dokonanie tuningu swojego samo