Zastosowania platyny

Zastosowania platyny

Poszukując ciekawych i nietypowych rozwiązań można napotkać rzeczy wykonane z różnych materiałów. Najtańsze tworzone są na podopieństwo srebra, są to metale pokryte tylko z wierzchu warstwą, która dobrze się prezentuje przez jakiś czas. Później zdziera się i rzeczy przestają dobrze wyglądać. Można zakupić rzeczy droższe, wykonane z prawdziwego srebra. Jednak o nie też trzeba dbać. Co jakiś czas wyczyścić, pielęgnować je regularnie u jubilera. Najdroższe rozwiązania zrobione z platyny nie wymagają tak dużego zaangażowania. Są odporne na bardzo wysokie temperatury, związki chemiczne oraz inne czynniki zewnętrzne.

Z platyny już od bardzo dawna wykonywana jest aparatura do laboratoriów chemicznych takie jak miski czy tygle oraz wyposażenie zakładów przemysłowychzajmujących się produkcją kwasów. Metale z grupy platynowców wykorzystuje się w motoryzacji jako część katalizatora samochodowego. Mają one także zastosowanie w działalności elektronicznej, np. do urządzeń pomiarowych, ponieważ są wysoce stabilne. Platyna jest też często spotykana w jubilerstwie, wykonuje się z niej pierścionki i inne elementy biżuterii. Popularne stało się łączenie jej w obrączkach z innymi metalami szlachetnymi.

POLECANE FIRMY

Co daje montaż splittera w samochodzie

Co daje montaż splittera w samochodzie

Splittery - jedne z najciekawszych części samochodowego tuningu optycznego. Najciekawsze, bo istnieje wiele ich rodzajów i mogą być montowane zarówno w przedniej, jak i tylnej części samochodu. Tego typu produkty będą rewelacyjnym
Meble wypoczynkowe skórzane

Meble wypoczynkowe skórzane

Meble skórzane posiadają wiele zalet. Po pierwsze są one wygodne w codziennym użytkowaniu. Skóra to materiał, który nie niszczy się tak szybko jak wiele tkanin i pozwala on na długie lata użytkowania mebli. Jest on barwiony n
Wiata drewniana

Wiata drewniana

Nie podobają Ci się żadne meble ogrodowe w sklepie ? Stwórz swoją niepowtarzalną wiatę.
Donice dębowe

Donice dębowe

Drewno kojarzy się nam z klasyką oraz elegancją. Wszystko co drewniane jest bardziej naturalne oraz przytulne. Jeżeli również lubisz wszystkie rzeczy, które wykonane są z drewna, zamiast plastiku, czy tworzyw sztucznych.