Z czego powinny być wykonane elementy tuningowe?

Z czego powinny być wykonane elementy tuningowe?
Montaż odpowiednich części tuningu optycznego - zderzak tuning ,to doskonały sposób nie tylko na odświeżenie wyglądu samochodu, ale też na poprawę jego aerodynamiki. Jednak aby efekt ten uzyskać, należy dobrze przemyśleć kwestię wyboru produktów tuningowych. Produkt produktowi nie równy, dlatego też oprócz ciekawej estetyki, element tuningu powinien być też solidny i wykonany z wysokiej jakości. Dzięki temu stworzysz tuning, który posłuży przez długi czas, zachowując przy tym piękny wygląd. Jakie materiały stosowane są do produkcji części tuningu optycznego?

Producenci części tuningu optycznego stosują kilka sprawdzonych materiałów. Jednym z nich jest włókno szklane. Materiał wykorzystywany jest przede wszystkim do wyrobu elementów wyposażenia starszego typu. Tworzywo jest wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i elastyczne. Włókno szklane nie ulega szkodliwemu wpływowi rozmaitych czynników atmosferycznych.
Kolejnym materiałem stosowanym w procesach produkcyjnych części tuningu optycznego, jest ABS. Tworzywo ma właściwości podobne do wspomnianego włókna szklanego - jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, trwałe i odpowiednio elastyczne. ABS nie niszczy się w wyniku kontaktu z wilgocią ani pod wpływem wysokich bądź niskich temperatur. Bardzo często też tworzywo spotkać można w różnych wariantach wykończenia powierzchni, dzięki czemu można uzyskać nowoczesny i spersonalizowany tuning, dopasowany do charakteru samochodu.
ABS występuje też w nieco bardziej wzmocnionej wersji 10 mm, odpornej na korozję, uderzenia oraz ścieranie. Produkty wykonane z tego materiału są także droższe i różnią się charakterystycznym designem. Innym rodzajem ABS stosowanym w produkcji części tuningu jest materiał wykończony w technologii CNC. Wyroby powstałe z tego materiału mają specyficzną konstrukcję i składają się z zupełnie płaskich elementów. Tuning wykonany z ABS CNC ma zastosowanie przede wszystkim w typowo sportowych samochodach.
Coraz popularniejszymi produktami tuningowymi są elementy wykonane z carbonu. To jeden z najdroższych materiałów, wyróżniający się charakterystyczną, mieniącą powierzchnią. Włókno węglowe jest 5 razy bardziej wytrzymałe niż stal. Tworzywo jest tez zdecydowanie mniej elastyczne, a także kurczy się lub rozszerza w niskich lub wysokich temperaturach. Części tuningu optycznego wykonane z carbonu należą do najtrwalszych i najbardziej efektownych jednocześnie.
Przed zakupem części tuningu optycznego powinieneś sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane. Aby mieć pewność, że będzie to właściwy zakup, wybierz produkty nie tylko estetyczne, ale i solidne i odporne na uszkodzenia. Takie właśnie produkty znajdziesz w bogatej ofercie marki Maxton Design.

POLECANE FIRMY

Co powinieneś wiedzieć o tuningu optycznym

Co powinieneś wiedzieć o tuningu optycznym

Tuning optyczny samochodu zawsze przyciąga uwagę - zarówno innych kierowców, jak i policji. Nic dziwnego, są takie modyfikacje, na które polskie prawo po prostu nie zezwala. Dlatego jeśli planujesz dokonanie tuningu swojego samo
Z czego powinny być wykonane elementy tuningowe?

Z czego powinny być wykonane elementy tuningowe?

Montaż odpowiednich części tuningu optycznego - zderzak tuning ,to doskonały sposób nie tylko na odświeżenie wyglądu samochodu, ale też na poprawę jego aerodynamiki. Jednak aby efekt ten uzyskać, należy dobrze przemyśleć kw
Zastosowanie spoilerów samochodowych

Zastosowanie spoilerów samochodowych

Stosowanie nowoczesnych części tuningu optycznego jest w naszym kraju coraz popularniejsze. Trend ten jest dość dobrze widoczny i to nie tylko wśród posiadaczy typowo sportowych samochodów. Dzięki wprowadzeniu zupełnie nowych wzor&o
Co daje montaż splittera w samochodzie

Co daje montaż splittera w samochodzie

Splittery - jedne z najciekawszych części samochodowego tuningu optycznego. Najciekawsze, bo istnieje wiele ich rodzajów i mogą być montowane zarówno w przedniej, jak i tylnej części samochodu. Tego typu produkty będą rewelacyjnym