Wyważanie wału napędowego - jak wybrać serwis?

Wyważanie wału napędowego - jak wybrać serwis?
Regeneracja wału napędowego to skomplikowany proces, który wymaga zastosowania raz do roku, by sprawdzić jego stan techniczny i zapobiec awariom maszyny. Wał odpowiedzialny jest bowiem za przenoszenie momentu obrotowego na pozostałe części podzespołu oraz napędu z głównego wałka na tylni most napędowy. Nadmierne drgania powodują poluzowanie się jego części i szybsze zużywanie uszczelniaczy, łożysk, elementów skrzyni biegów i mostu napędowego.

Regeneracja wału napędowego to złożony proces, który zaleca się wykonywać przez fachowców i na profesjonalnym porcie maszynowym. Części zamienne do wałów powinny być oryginalne i dopasowane do jego parametrów, które zastosował producent.

Pierwszy etap regeneracji

Pierwszym etapem regeneracji jest zazwyczaj ocena stanu technicznego wału napędowego. Jest on demontowany i oczyszczany w celu lepszej widoczności potencjalnych uszkodzeń. Pomaga przy tym proces śrutowania i piaskowania. Następnie wadliwe części wału są usuwane i wymieniane na nowe. Cały wał jest potem spawany obrotowo i wyważany dynamicznie i geometrycznie. Wyważanie to bardzo ważny proces końcowy w regeneracji wału napędowego. Pozwala on na sprawdzenie jak będzie się zachowywał wał w maszynie, do której jest przeznaczony. Na przykład nowoczesne samochody wprawiają go w ruch do 4500 obrotów na minutę. Po przejściu testów wał jest malowany (lakierowany) w celu zabezpieczenia jego powierzchni.

Co wpływa na czas i koszt regeneracji?

Wały napędowe stosowane są przede wszystkim w samochodach osobowych, ciężarowych, dostawczych, maszynach budowlanych, górniczych i przemysłowych, a także pojazdach szynowych i specjalistycznych. Ich powszechne użycie sprawia, że coraz więcej serwisów naprawczych oferuje regenerację wału. Należy jednak wybrać ten z doświadczona kadrą i odpowiednim sprzętem sprawdzonych marek. Zaoszczędzi to czas i koszty procesu regeneracji.

POLECANE FIRMY

Co daje montaż splittera w samochodzie

Co daje montaż splittera w samochodzie

Splittery - jedne z najciekawszych części samochodowego tuningu optycznego. Najciekawsze, bo istnieje wiele ich rodzajów i mogą być montowane zarówno w przedniej, jak i tylnej części samochodu. Tego typu produkty będą rewelacyjnym
Meble wypoczynkowe skórzane

Meble wypoczynkowe skórzane

Meble skórzane posiadają wiele zalet. Po pierwsze są one wygodne w codziennym użytkowaniu. Skóra to materiał, który nie niszczy się tak szybko jak wiele tkanin i pozwala on na długie lata użytkowania mebli. Jest on barwiony n
Wiata drewniana

Wiata drewniana

Nie podobają Ci się żadne meble ogrodowe w sklepie ? Stwórz swoją niepowtarzalną wiatę.
Donice dębowe

Donice dębowe

Drewno kojarzy się nam z klasyką oraz elegancją. Wszystko co drewniane jest bardziej naturalne oraz przytulne. Jeżeli również lubisz wszystkie rzeczy, które wykonane są z drewna, zamiast plastiku, czy tworzyw sztucznych.

POWIĄZANE WPISY

Cr-Turbo - Centrum regeneracji turbosprężarek

Cr-Turbo - Centrum regeneracji turbosprężarek

ul. Grunwaldzka 59 37-700 Przemyśl woj. podkarpackie
CR-Turbo to profesjonalny serwis turbosprężarek. Firma działa w branży mechaniki pojazdowej j
http://www.cr-turbo.pl/
Ilość odwiedziń: 1448
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 04.07.2020
Data dodania: 24.05.2017
turbosprężarka naprawa turbin regeneracja turbin sterowniki turbin

Wyważanie Rzeszów

ul. Powizdów Nowy 662 36-062 Zaczernie woj. Podkarpackie
CR-Turbo to firma, która zajmuje się profesjonalnymi usługami związanymi z układem turb
http://www.wywazanie-rzeszow.pl
Ilość odwiedziń: 831
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 04.07.2020
Data dodania: 26.04.2017
wyważanie turbosprężarki regeneracja turb... wały napędowe